Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras
,,DO UT DES“ Duodu, kad duotum

2013 metais rekonstruotas SSPMC tapo gražiausiu pastatu Petrašiūnuose, tarsi išore sugrįžo į praeitį - 1939 metai, Pažaislio savivaldybės rūmai, kuriuose buvo ir mokykla.

Rekonstruojant pastatą daug dėmesio skirta autentiškumo išsaugojimui. Išorinis pastato vaizdas liko nepakitęs, tik tapo šviesesnis, naujesnis, didingesnis. Viduje praeitį mena erdvi ir metams bėgant nepasikeitusi laiptinė - laiptai, turėklai, grindų ornamentai. Žinoma, kai kurias laiptų pakopų ir aikštelių posūkio vietas teko atnaujinti, nes buvo stipriai „išmintos“, juk pastatas „eina“ aštuntą dešimtį. Be minėtosios pagrindinės laiptinės daugiausia autentiškumo galima išvysti palėpėje, kurioje įrengtas šiuolaikinis informacinis centras. Pastarąjį sudaro biblioteka, kompiuterizuota skaitykla, informacinių technologijų ir nuotolinio mokymo klasės, pasitarimų kambarys. Ir kompiuterizuotos skaityklos, ir nuotolinio mokymo klasės centre matome autentišką medinę palėpės konstrukciją. Kaskart nevaržomai galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti autentiškus medinius statramsčius, apžiūrėti medines sijas. Palėpėje taip pat galima išvysti ir daugiau autentiškų detalių: betoninių atramų, mūrinės pertvaros ir medinių sijų fragmentų. Tai ne tik praeities išsaugojimas, bet ir mokomoji vaizdinė medžiaga statybinio profilio specialybių mokiniams.

Naujai sukurta praktinio mokymo bazė ne tik užtikrins aukštą mokymo proceso kokybę ir gerus rezultatus, bet ir pritrauks daug jaunų žmonių, kurie laimės ieškoti išvyksta svetur. XXI a. žmogui svarbu suvokti, kad priklausome bendruomenei, sudarytai iš buvusių ir būsimų kartų, kad kiekvienas galime semtis išminties ir siekti gyvenimo prasmės įsišaknijimo protėvių žemėje ir jų kurtoje istorijoje.

Asmens įgytų kompetencijų
vertinimo tvarkaraščiai

Statybos mokymo skyrius
Socialinių paslaugų skyrius